Zagraj! w Geopolityczny Quiz Kliknij tutaj 

Bez kategorii

Masoneria: Powstanie elit rządzących oraz spisków

4 Mins read

Wolnomularstwo powstało już w XIII wieku. Stowarzyszenie te tworzyli mularze czyli rzemieślnicy-artyści. Posiadali oni “tajemną wiedzę” dzięki której mogli wznosić niekonwencjonalne budowle jak na tamte czasy. Przykładem jest Katedra Notre Damme. Ich sekretem była dobrze znane im prawa fizyki. Byli oni bardzo cenieni przez władców. Charakterystyczną chechą było to, że byli bardzo ruchliwym geograficznie luźnym stowarzyszeniem. W XIV wieku mularzy określono jaki wolnomularzy czyli free-masons.

Społeczeństwo feudalne było mocno zhierarchizowane dlatego wolnomularstwo “cieszyło się” dużą popularnością ponieważ w tym stowarzyszeniu można było wygłaszać swoje poglądy niezależnie od płci, rasy, religii i statusu społecznego. Jedyną hierarchią był stopień wtajemniczenia. Stowarzyszenie zrzeszało już nie tylko rzemieślników ale także wpływowe i majętne osobistości.

Wolnomularze za swoje symbole obrali: Biblię, Cyrkiel i Węglicę.

W XVIII wieku w Europie nastąpiła Wielka Rewolucja Przemysłowa oraz wybuchły różne kryzysy i rewolucje.

Także na początku wieku represje dotknęło wolnomularzy i dwór Angielski postanowił interweniować w ich obronie. Wielka Loża Anglii panująca na dworze angielskim chciała przekształcić się w Ogólnoświatowe Stowarzyszenie z jednolitą strukturą organizacyjną państw podbitych rozpowszechniając kulturę i język angielski.

Stąd mamy jako język międzynarodowy język angielski.

Rozwinięto także rytuały wtajemniczeń czerpiąc wiedzę z powieści antycznych, mitów oraz wiedzy mistycznej. Widać po tym że odbiegali wyraźnie od Chrześcijaństwa.

W 1776 roku powstała organizacja paramasońska Illuminati, której założycielem był Adam Weishaupt. Ta organizacja miała już zalążki powstania w 1774 roku lecz oficjalnie powstała w 1776. Zrzeszała bardzo wpływowych i majętnych ludzi. W swoich działaniach panowała chęć zdobycia całkowitej władzy i stworzenia Jednego Światowego Rządu. Głosiła hasła odwołujące się do Rewolucji Francuskiej: “Równość, Wolność, Braterstwo”. Grupa ta w 1776 roku także stworzyła odłam w USA, Kolumbia. Dążyli do ateizacji społeczeństwa oraz jego podporządkowania.

Słowo illuminati oznacza światło/oświecony/światły.

NOWY PORZĄDEK ŚWIATA

Jest to „plan” masonerii rządzenia światem. Pierwsze szkice tego planu powstały już w XVIII wieku.

Moim zdaniem jednak jest to możliwy scenariusz przewidujący że będzie istniał tylko JEDEN Światowy Rząd powstały z 4 Unii. Europejskiej, Azjatyckiej, Afrykańskiej oraz Północno-amerykańskiej. Proszę państwa, czy te Unie faktycznie istnieją? Tak i na przykładzie co się dzieje dzisiaj w Unii Europejskiej chcącej własnego wojska można stwierdzić że taki scenariusz jest całkiem możliwy.

Ludzie wpływowi chcą mieć bezgraniczną władzę, chcą nas monitorować. Twory takie jak Facebook lub Google wymagają od nas podstawowych informacji osobistych dając możliwość na ich poszerzenie. Co za tym idzie? Tworzymy im bazę danych o nas. Te dane wykorzystane w nieodpowiedni sposób mogą spowodować że będziemy podsłuchiwani i monitorowani. W USA wprowadzono Patriot Act, który na to pozwala. Afery podsłuchowe USA wobec elit rządzących w UE są tego najdobitniejszym przykładem lub potajemnie wdrożenie ACTA przez także oś krajów NATO.

Plan zakłada także że III Wojna Światowa ma wybuchnąć za sprawą skłócenia narodów zachodnich z wyznawcami islamu. Czy nie jesteśmy tego świadkami?

Według tej teorii tym wszystkim zarządza Bohemian’s Club. Zrzesza on najbardziej wpływowych ludzi z całego świata. Corocznie spotykają się oni w lesie wykonując demoniczne rytuały mające na celu czcić przemijające wartości. Stoją przed wielką Sową która jest ich patronką. Sowa jest ich symbolem ponieważ jest symbolem mądrości ale także widzi w nocy czyli także jest symbolem inwigilacji nas, społeczeństwa.

MASOŃSKA SYMBOLIKA DOLARA AMERYKAŃSKIEGO

Sowa znajduje się także ona na banknocie jednodolarowym na froncie obok „jedynki”. Przeanalizujmy teraz rewers.

images

zoom

US_one_dollar_bill,_reverse,_series_2009Po prawej stronie widzimy Wielką Pieczęć Stanów Zjednoczonych. Jest tam orzeł trzymający 13 strzał oraz gałązkę oliwną z 13 liściami i 13 owocami. Nad głową znajduje się 13 gwiazd a na piersi ma tarczę, która ma 13 pasów symbolizując 13 kolonii, które podpisały akt niepodległości. Orzeł oznacza urząd prezydenta a także jest symbolem siły i zwycięstwa.

Napis “E Pluribus Unum” oznacza “Jedno uczynione z wielu” ma 13 liter tyle samo ma napis pod piramidą

“Annuit Coeptis” co oznacza “Pobłogosław naszemu przedsięwzięciu”.

“Novo Ordo Seclorum” oznacza “Nowy Porządek Świata”

Sama nieskończona piramida ma 13 stopni. Oznacza to że cel jest jeszcze nieskończony. Nad nią można zauważyc “wszechwidzące oko”.

Oficjalnie liczba 13 symbolizuje 13 koloni podpisujących akt niepodległości lecz także może symbolizować 13 stopni iluminatów. A teraz nanieśmy na tą piramidę Pieczęć Salomona także ważną w rytuałach iluminatów. Okazuje się że dostaniemy słowo MASON.

Co więcej kiedy powstawał nowy wzór jednodolarowy w 1934 roku jego projektantem był mason Henry Agard Wallace, wolnomularz 32 stopnia i bliski przyjaciel innego wolnomularza, ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który potwierdził wzór dolarówki, Frank Delano Roosevelt także mason 32 stopnia.

Wallace powiedział w 1935 roku kiedy nowy dolar wszedł do obiegu: “dzięki niemu lepiej będzie można zrozumieć zamiary Wielkiego Budowniczego Wszechświata, zanim kamień wieńczący szczyt piramidy zostanie ostatecznie położony, a ten naród, w pełni swojej mocy, będzie gotów objąć przewodnictwo nad innymi i zapoczątkować Nowy Porządek Świata“.

Czy tak wpływowa decyzja na umieszczenie symboli wolnomularstwa na najważniejszej walucie świata jest przypadkiem? Czy USA jest rządzone przez wolnomularzy? Czy konflikty angażujące na świecie są spowodowane przez decyzje masonów?

To dopiero początek układanki, czekajcie na kolejne artykuły!

Historyczny Ambasador

Wspieraj blog na:

Patrionite - czarny

Dołącz do konferencji
"Geopolityczna Gra Mocarstw"

Subskrybuj blog Historyczny ambasador
i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami

%d bloggers like this: