Zagraj! w Geopolityczny Quiz Kliknij tutaj 

Prelegent GGM 2021

Generał Leon Komornicki

2 Mins read

O PRELEGENCIE:

Generał dywizji Wojska Polskiego w latach 1992-1998.

Generał Leon Komornicki w Wojsku Polskim powszechnie uważany był za jednego z najzdolniejszych generałów młodego pokolenia. Wspaniały szkoleniowiec, znawca taktyki i strategii, autor i współautor wielu systemowych rozwiązań w zakresie szkolenia wojsk i przygotowania SZ RP do wstąpienia w szeregi NATO. Intelektualista wojskowy. 

W 1996r, w wydawnictwie wojskowym Bellona generał opublikował zbiór fraszek „Fraszki nie-sztabowe”, a w 2018 to samo wydawnictwo wydało nowy zbiór zatytułowany „Fraszki”. W swojej karierze wojskowej Leon Komornicki dowodził pułkiem czołgów, dywizją pancerną oraz okręgiem wojskowym. W 1993r. został powołany na Szefa Inspektoratu Szkolenia SZ RP, Zastępcę Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 

W 1998r. na własną prośbę został zwolniony z zawodowej służby wojskowej. Będąc jeszcze w wojsku (w 1991r.) założył wspólnie z Wojciechem Ziembińskim Fundację Poległym i Pomordowanym na Wschodzie i został przewodniczącym jej Zarządu. Funkcje tę pełni do dziś Fundacja sfinansowała i wybudowała Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, który został odsłonięty w Warszawie w 1995r. Generał jest także współzałożycielem Business Center Club (BCC), Wojskowej Federacji Sportu oraz Fundacji „Aleja Gwiazd Siatkówki”. 

Ponadto jest przedsiębiorcą, członkiem Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC, oceniającym polski przemysł obronny i stan technicznej modernizacji SZ RP oraz Przewodniczącym Komitetu Przemysłowego SEA (Stowarzyszenie Euroatlantyckie) i ekspertem w zakresie wojska i obronności. 

Jest autorem wielu artykułów na temat polskiego przemysłu obronnego i stanu SZ RP, które zostały opublikowane w „Rzeczpospolitej” i w innych czasopismach.

Pan Generał wystąpi w poniższym panelu:

Zapoznaj się z każdą ze ścieżek konferencji konferencji.
Geopolityczna Gra Mocarstw będzie trwać od 19 do 21 listopada 2021 roku.
Tytułem przewodnim jest “wyzwania dla nowego światowego ładu gospodarczego”

Dołącz do konferencji
"Geopolityczna Gra Mocarstw"

Subskrybuj blog Historyczny ambasador
i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami

%d bloggers like this: