Zagraj! w Geopolityczny Quiz Kliknij tutaj 

Prelegent GGM 2021

Generał Jarosław Stróżyk

1 Mins read

O PRELEGENCIE:

Generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

Adiunkt w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych (1991) . Odbył studia podyplomowe w zakresie integracji europejskiej w Akademii Obrony Narodowej oraz zaawansowany kurs oficerów zmechanizowanych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Benning. 

W 2019 na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach uzyskał stopień doktora w zakresie nauk o bezpieczeństwie na podstawie pracy pt. Współczesna międzynarodowa współpraca wywiadowcza.

Pełnił służbę w Wojskowych Służbach Informacyjnych i w Służbie Wywiadu Wojskowego. W kwietniu 2010 roku wybrany na stanowisko zastępcy dyrektora Zarządu Wywiadu Międzynarodowego Sztabu Wojskowego Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Funkcję objął we wrześniu 2010 roku, służąc na stanowisku koordynującym działania wywiadów sił zbrojnych państw członkowskich. W 2011 roku awansowany na generała brygady SWW. We wrześniu 2013 roku został wyznaczony attaché obrony przy Ambasadzie RP w USA. W styczniu 2016 roku odwołano go ze stanowiska. 

31 stycznia 2016 roku zakończył zawodową służbę wojskową, przechodząc do rezerwy. Od 2017 roku w Fundacji Stratpoints, objął funkcję jej wiceprezesa.

Pan Generał wystąpi w poniższym panelu:

Zapoznaj się z każdą ze ścieżek konferencji konferencji.
Geopolityczna Gra Mocarstw będzie trwać od 19 do 21 listopada 2021 roku.
Tytułem przewodnim jest “wyzwania dla nowego światowego ładu gospodarczego”

Dołącz do konferencji
"Geopolityczna Gra Mocarstw"

Subskrybuj blog Historyczny ambasador
i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami

%d