Zagraj! w Geopolityczny Quiz Kliknij tutaj 

Bliski WschódCIARosjaSyriaTerroryzmUSA

Wojna w Syrii oraz kryzys Unii Europejskiej

5 Mins read

Dlaczego piątkowe ataki w Paryżu (13.11.2015) zostały przeprowadzone? Postaram się Państwu wyjaśnić konflikt w Syrii oraz problem migracyjny.

Wszystko zaczęło się kiedy Stany Zjednoczone oskarżyły Bashara al-Assada o nieludzkie czyny przeciwko swoim obywatelom poprzez używanie broni chemicznej by stłumić „powstańców”. Przywódca Stanów Zjednoczonych Barack Obama, wyznaczył tzw. „czerwoną linię” Assadowi.
Jeśli jeszcze raz zostanie użyta broń chemiczna, wojska Amerykańskie wraz z wojskami koalicji wkroczą na teren Syrii, by z moralnych pobudek bronić rebeliantów (mimo, że  rebelianci mają takie same poglądy jak ludzie, którzy przeprowadzili zamach na WTC).

Czy Assad jest na tyle nierozsądny, by uśmiercać swój naród? Wiedział, że jeśli to zrobi to spotka się z reakcją Obamy i spowoduje to kolejny wewnętrzny konflikt oraz sprowadzi na siebie negatywną opinie w międzynarodowym świetle.

Po objęciu władzy w 2000 roku wprowadził reformy w postaci równouprawnienia kobiet, wprowadził system gospodarczy z elementami wolnorynkowymi, poparł Bush’a w wojnie w Iraku, opanował kryzys wewnętrzny w Syrii oraz zapewnił stabilne stosunki na tle religijnym pomiędzy różnymi wyznaniami.

W konflikt również zamieszany jest Izrael. Żądał likwidacji reaktorów nuklearnych z Iranu, które mieszczą się w Natanz. Izrael bał się, że wzrośnie rola Iranu na Bliskim Wschodzie. To właśnie z tych obaw Mossad (izraelski wywiad) pozyskał syryjskich najemników, by ponownie użyli w Syrii broni chemicznej, aby Amerykanie mogli mieć pretekst do ponownego zbrojnego wkroczenia na Bliski Wschód.

Kto dostarczył główną część dowodów służbą amerykańskim? Był to wywiad Izraelski. Argumentował on w raporcie zawierającym 8.200 stron, że została użyta broń chemiczna. Jak to jest możliwe, że USA wydaje tyle kapitału na zbrojenia oraz wywiad więcej niż kolejne czołowych 25 państw razem wziętych i ma niekompletne dane lub ich brak?

Jak wiemy, rok temu została podpisana umowa, w której światowe mocarstwa będą nadzorować budowę reaktorów oraz skład wzbogaconego uranu na terenie Iranu, tak by nie mógł zbudować broni jądrowej.

KONFLIKT W SYRII

Zgodzę się z Assadem z tym co powiedział. „Nie ma umiarkowanych terrorystów, są po prostu terroryści. Terminologia używana, by ich opisać jako <<zbrojni powstańcy> lub <<zbrojna opozycja>> jest próbą przedstawiania amerykańskiemu społeczeństwu wojny jako konflikt między prześladowanymi ludźmi a dyktatorem”.

Wiadomo jednak, że ci terroryści mają radykalną ideologię. Jest to również jedyny sposób, by usprawiedliwić logistyczne, wojskowe oraz  zręcznie określaną „pomoc humanitarną” dla „umiarkowanych” bojowników.

Kim są ci „umiarkowani” bojownicy? Są to przede wszystkim najemnicy. Walczą tam dla tych kto da im więcej pieniędzy za walkę. Amerykanie jak powiedzieli tak zrobili. Jak zawsze wysłali swoje wojska, by szkolić rebeliantów tak jak to omawiałem o wojnie w Afganistanie. Szkolili Wolną Armię Syrii, finansowali ich, dostarczali broń ale kiedy usłyszeli że mogą więcej zarobić w szeregach Państwa Islamskiego to zmienili swojego pracodawcę bez namysłu. Skąd ISIS ma pieniądze? Przejęli przecież złoża naftowe. Eksploatują je i sprzedają po zaniżonej cenie (w stosunku do ceny rynkowej). Na ropę zawsze znajdzie się nabywca. Produkują oni około 40 tysięcy baryłek dziennie to tyle ile według danych OPEC parę lat temu produkował Azerbejdżan. Dlaczego Stany Zjednoczone i cały zachodni świat nie nałożą sankcji na państwa importujące ropę sprzedawaną przez Państwo Islamskie? Bo to właśnie państwa zachodnie kupują od nich ropę! Mało tego, Syria od 2011 roku jest objęta embargiem eksportu ropy. Dlatego bombardowania amerykańskie nie były tak skuteczne jak rosyjskie. Czy Stany Zjednoczone nie zdawały sobie również sprawy z kim walczą i na jakich zasadach działają najemnicy. Nie zdawali sobie sprawy ,że mogą im „zwiać” do szeregów Państwa Islamskiego i walczyć przeciwko im?

Kto bierze udział w walkach? Reżim Assada jest wspierany przez libański Hezbollah oraz na prośbę prezydenta Syrii pomaga im Federacja Rosyjska. Od początku działań Rosyjskich (od października 2015 roku) do listopada Wolna Armia Syrii chcę usiąść przy stole i podjąć rozmowy z reżimem al-Assada. Wnioskuję że przy kooperacji powietrznych sił rosyjskich oraz lądowych wojsk syryjskich skuteczniej odzyskują niż to robią koledzy zza oceanu oraz ich koalicjanci.

Stany Zjednoczone wraz z Turcją oraz Arabią Saudyjską nie mają ani pozwolenia ONZ, a w szczególności władz syryjskich, by działać zbrojnie na ich terytorium. Jest to naruszenie prawa międzynarodowego, jak i suwerenności państwa oraz ingerowanie w jego szeroko pojęte sprawy ustrojowe.

Mamy także powstańców Wolnej Armii Syrii wspieranych przez USA. Z nimi kolaboruje Front Islamski oraz Armia Mudżahedinów, o których wspominałem w artykułach o wojnie w Afganistanie.

Przeciwko wszystkim tym siłą walczy Państwo Islamskie wraz z syryjską siatką Al-Kaidy, al-Nusra. A przeciwko tym dwóm siłom walczą Tureccy Kurdowie (poznaj historię Kurdów).

UCHODŹCY, A EUROPA

Ataki, które wydarzyły się we Francji nie są przypadkiem. Polityka obrana przez Unię Europejską jest katastrofalnym błędem z punktu widzenia geopolitycznego, a przede wszystkim społecznego. Otwarcie granic przez UE oraz zapowiedzi Państwa Islamskiego były bombą zapalną tego co się wydarzyło.

Czy europejscy politycy nie zdawali sobie sprawy z takich możliwych wydarzeń? A może mają jakiś cel, bo przecież każdy kryzys rzeczywisty bądź fikcyjny jest znakomitą szansą na wdrożenie kapitalizmu kataklizmowego oraz na ograniczenie swobód obywatelskich tak jak to zrobiła administracja Bush’a wprowadzając Patriot Act. W Unii Europejskiej mamy podpisaną ustawę 1066, która umożliwia przemieszczanie oraz ściąganie policji innych krajów na terytoriach państw członkowskich. A może chodzi o wdrożenie włoskiego planu „Europy dwóch prędkości” gdzie Włochy wraz z państwami założycielskimi Unii Europejskiej (EWWiS) miały stanowić odnośnik dla innych państw europejskich „obie Europy” scalała by wspólna waluta oraz wojsko.

Jak wiadomo od czasów 11 września 2001 roku skomercjalizowano wojnę. Bush udostępnił każdemu sektorowi udział w wojnie po przez podpisywanie w różnych segmentach, od wyposażenia żołnierza po jego wyżywienie lub stworzenie baz wojskowych na wojnie, umów wielomiliardowych z rządem. Dlatego też Waszyngtonowi nigdy nie nie śpieszy sie, by zakończyć jak najszybciej wojnę ponieważ na wojnie oni zarabiają.

Moim zdaniem z problemem uchodźców, zaraz na samym początku, Unia Europejska nie powinna otwierać granic dla NIELEGALNYCH imigrantów tylko zamknąć granice. Wojna jest straszną rzeczą, ale jeśli chcą oni żyć na terytorium w miarę bezpiecznym gdzie panuje pokój, niech nie sprowadzają do nas wojny. Jeśli chcą wojny, niech walczą o swoją wolność w swoim kraju. Co proponuję, by w takiej sytuacji zrobiła Unia Europejska? Imigranci powinni ubiegać się o wizę, zapłacić za nią oraz przybyć na czas trwania wizy do Europy wraz z niezbędnymi dokumentami oraz świadczeniami, by podjąć się pracy na obszarze Unii Europejskiej. Dlaczego mamy utrzymywać nielegalnie przebywającą osobę w naszym kraju jak my jako obywatele musimy latać po każdy świstek do odpowiedniego organu państwa prosić łaskawie o pozwolenia?

Zamachy dokonane we Francji, śmiem twierdzić, że zostały przeprowadzone przez Państwo Islamskie przez wojowników wcześniej wyszkolonych w koszarach Mossadu lub przez instruktorów amerykańskich wysłanych by ich szkolić na terenie Syrii. Tak jak zapowiedziało Państwo Islamskie tak się stało. „Między imigrantami będą nasi bojownicy” tak się i stało. Kaddafi powiedział w 2011 roku, że jeśli “usuniecie rząd gwarantujący stabilność (w Libii), w kraju wybuchnie chaos, a fala uchodźców zaleje Europę”. Przeczytaj więcej o Libii tutaj.

Historyczny ambasador

Wspieraj blog na:
Patrionite - czarny

Dołącz do konferencji
"Geopolityczna Gra Mocarstw"

Subskrybuj blog Historyczny ambasador
i bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami

%d bloggers like this: